NOVINKY KONCERTY KAPELA MP3 TEXTY ESHOP ODKAZY FOTKY POKECPůvodně bezejmenná kapela vznikla v létě 2003 na kolech cestou z Hranic do Černotína, kdy se Prasátko a Čahoun během jízdy dohodli, že opustí ryze alternativní spolek Laila a pustí se do vlastního projektu. Oba odchováni nestárnoucími hity Michala Davida a Hanky Zagorové, chtěli hrát muziku dostatečně veselou a bezstarostnou na kterou by se dalo bez problému tančit i bez požití většího množství alkoholu. Oslovili proto starého (ale stále ještě vnímajícího) kamaráda - kytaristu Jirku Poledňáka. Ten jim řekl pouze tři slova: "Disko is dead" a vzápětí také navrhl podobný, avšak několikanásobně lepší styl reggae. Oba chlapci se pro tohle slovo okamžitě nadchli. Následovalo několik nevýrazných zkoušek a za bicí zasedl David Bartošek. Do spolku kapela vzala též potulného trumpetistu Pepína Hynčicu. Zvuk začal být mnohem konkrétnější (a také se již trochu podobal hudbě) a brzy bylo jasné, že u jednoho (vz)dechu rozhodně nezůstane.

Pepča si vzpomněl na svého téměř spolužáka altsaxofonistu Honzu Rödera. Tento stejným způsobem přivedl do bandu svého spolužáka tenorsaxofonistu Petra Šádka. Mládenci si na sebe v krátké době zvykli, přestali být plaší a zjistili, že pokud někdy náhodou zahrají stejný tón, zní to velice profesionálně. S rozšířenou sestavou se nové skladby jen hrnuly, ubývalo kiksů a zvuk se stával více energickým a stále méně připomínajícím reggae. Nová sestava prošla svým prvím křestem na Prasátkových narozeninách v Hranicích na Loděnici. Vystoupení se nad očekávání líbilo, což se také na místě samotném jaksepatří oslavilo. Později kapela odehrála krátké vystoupení ve dvoraně hranického zámku a velmi příjemný open air koncert na hranickém náměstí. Za bicími se objevil Petr Bláha.

Dlouho nebylo možné sehnat v Hranicích dobrého klávesistu (a to se také víceméně nepodařilo dodnes), ale byl objeven mladý a docela zapálený klávesák Mira Štěpán. Jeho objev je připisován Jirkovi, který na jedné z mnoha svých dobrodružných a nebezpečných výprav po internetových stránkách různého charakteru objevil jeho nepovšimnutý inzerát. "Klávesový virtuoz na volné noze hledá kapelu dobrých mravů, značka: Chcete mě ???", či podobného znění. Po první společné zkoušce si jej téměř všichni členové oblíbili a rozhodli se tohoto vystrašeného, ale velice milého chlapce, adoptovat. Za nějáký čas dokonce Mirík přivedl celou kapelou tolik vytouženého trombonistu Mariana Vojtáška. Oba lipenští hudebníci si zvolili zkušebnu v Hranicích za místo svého trvalého a bydliště a nenajdete je nikde jinde, snad jen s vyjímkou nedaleké restaurace. V podobně vytříbené sestavě hraje kapela dodnes a je připravena objíždět svatby, pohřby, křtiny a všechna místa, kde se jen objeví sebemenší příležitost vystoupit...